Občanské sdružení pro románský kostel v Potvorově - Stalo se 2017 - 2020 - Sdružení - Články
Hlavní nabídka
Hledat
  
Obec Potvorov
Okres Plzeň – sever
7 km severozápadně
od města Kralovice

Mapa
Odkazy jinam

Stalo se 2017 - 2020

Začátkem měsíce listopadu se konala schůzka výboru a rady spolku. Na programu byly především rozpracované akce, jako je zábradlí při vchodu do kostela a restaurování gotických a románských maleb. Uvítali jsme mezi sebou nové duchovní správce z Kralovic.

V sobotu 16. 9. 2017 v 18 hod. se v kostele konal koncert skupiny Jidiš VE TŘECH.
Na koncertě zaznělo v podání paní Frejkové a její dcery kouzlo jazyka jidiš v tradičních písních, které vznikaly většinou na přelomu 19. a 20. století. Vyprávěly o lidských radostech a strastech s ironií, vtipem, ale i nostalgií. Koncert měl magické kouzlo...

Antidiskotéka Jiřího Černého se v kostele konala v úterý 5. 9. 2017 v 19 hodin. Na programu byl Petr Kalandra (Marsyas, ASPM, Blues Session).

V srpnu jsme měli v Potvorově vzácnou možnost poslechnout si 60-ti členný pěvecký soubor z Prahy, Kühnův dětský sbor, který měl pravidelné soustředění na Poustkách u Žihle. Písně s duchovním obsahem starých mistrů i modernějších autorů v kostele nádherně zněly.

V neděli 25. 6. 2017 v 16 hod. se v kostele konal rockový koncert Jaroslava Olina Nejezchleby a Norbiho Kovácse. Plný kostel, krásný hudební zážitek.

Antidiskotéka Jiřího Černého s programem Jiří Schelinger se v kostele v Potvorově konala ve čtvrtek 1. 6. 2017 v 19 hod. Pan Černý má zde již tradiční pořad, těšíme se na pokračování.

V pátek 19. května 2017 se v kulturním domě v Potvorově opět konala výroční členská schůze spolku. Spolek byl založen jako Občanské sdružení pro románský kostel v Potvorově v roce 2007, máme tedy desetileté výročí. K tomu byla na schůzi uvedena obrazová prezentace akcí v kostele za toto uplynulé období. Zajímavé byly krásné koncerty i náročné akce při opravách kostela a jeho okolí.
Naším hostem byl plzeňský biskup Tomáš Holub. Beseda s ním byla příjemná a živá.
Členská schůze schválila zprávu o činnosti, účetní závěrku 2016 i rozpočet pro rok 2017.

Stránky pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF