Spolek pro románský kostel v Potvorově - Stalo se 2017 - 2020 - Sdružení - Články
Hlavní nabídka
Hledat
  
Obec Potvorov
Okres Plzeň – sever
7 km severozápadně
od města Kralovice

Mapa
Odkazy jinam

Stalo se 2017 - 2020

Letošní letní koncertní sezónu jsme zakončili v neděli 23. 9. 2018 v 17 hodin, kdy do Potvorova přijely tři hudebnice pod vedením Petry Kamenické. Umělkyně vystoupila se zpěvem, doprovod i sólovou hru provedly Barbora Haasová na flétnu a Jana Kočová na basso continuo. Uvedly skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho a dalších skladatelů. Posluchači odcházeli okouzleni krásnou a kvalitně provedenou hudbou starých mistrů...

Ve čtvrtek 06.09. 19:00 Potvorov, románský kostel: hudební publicista Jiří Černý s pořadem o Michalu Tučném. Opět zajímavý pořad, dostatek posluchačů.

V sobotu 21.července se v Potvorově konal koncert z cyklu S hudbou za památkami Plzeňského kraje, prezentoval se soubor Schola Gregoriana Pragensis.


Koncert Vladimíra Merty se konal v sobotu 16. 6. 2018 v 19 hodin. Vladimír Merta, český písničkář, publicista a spisovatel vystoupil v kostele sv. Mikuláše se svým ojedinělým projevem a poněkud indisponován, s nohou v sádře. Jednalo se po letech o jeho druhé vystoupení v Potvorově (naposledy v roce 2010).

Ve čtvrtek 31. 5. v 19 hodin se v Potvorově konala Antidiskotéka Jiřího Černého . Vyslechli jsme zajímavý pořad o životě a díle Petra Skoumala.


Koncert zpěváka Luboše Pospíšila se konal v kostele sv. Mikuláše v Potvorově v sobotu 18. května 2018 v 19 hodin. Luboš Pospíšil začínal v C&K Vocalu, zpívá a skládá populární písně, doprovází se na kytaru. Byl to velmi příjemný večer...

Výroční členská schůze spolku se konala v sobotu 21. 4. 2018 od 17 hodin v sále kulturního domu v Potvorově. Na programu byly mimo jiné volby do výboru a dozorčí rady spolku, zpráva o činnosti a hospodaření, zpráva dozorčí rady a plán činnosti spolku. Po přestávce proběhla přednáška MVDr. Tomáše Soukupa o činnosti spolku Gryspek v Kralovicích. Schůze se zúčastnil zástupce farnosti Kralovice P. Richard Polák, který se svým kolegou P. Milanem Geigerem v srpnu 2017 vystřídali v úřadu P. Pavla Vrbenského a P. Marka Winiarského.

Mikulášský koncert se konal v našem kostele v neděli 3. 12. 2017 v 17 hodin. Zazpívat přijel opět Žihelský smíšený pěvecký sbor, který má v Potvorově a v okolí spoustu nadšených příznivců. Nechyběla ani tradiční Mikulášská nadílka pro nejmenší.

Oprava křížku před brankou hřbitova byla v září dokončena z iniciativy a daru členů spolku za podpory obce Potvorov a Plzeňského kraje. Pískovcový kříž byl ve špatném stavu, horní část byla značně vymletá a bylo třeba ji vyměnit. Kamenické práce provedl pan Bartoloměj Štěrba, kromě opravy kamene obnovil i zlacení Krista a písma na desce.
V neděli 12. listopadu jsme se sešli na požehnání tohoto obnoveného díla.

Začátkem měsíce listopadu se konala schůzka výboru a rady spolku. Na programu byly především rozpracované akce, jako je zábradlí při vchodu do kostela a restaurování gotických a románských maleb. Uvítali jsme mezi sebou nové duchovní správce z Kralovic.

V sobotu 16. 9. 2017 v 18 hod. se v kostele konal koncert skupiny Jidiš VE TŘECH.
Na koncertě zaznělo v podání paní Frejkové a její dcery kouzlo jazyka jidiš v tradičních písních, které vznikaly většinou na přelomu 19. a 20. století. Vyprávěly o lidských radostech a strastech s ironií, vtipem, ale i nostalgií. Koncert měl magické kouzlo...

Antidiskotéka Jiřího Černého se v kostele konala v úterý 5. 9. 2017 v 19 hodin. Na programu byl Petr Kalandra (Marsyas, ASPM, Blues Session).

V srpnu jsme měli v Potvorově vzácnou možnost poslechnout si 60-ti členný pěvecký soubor z Prahy, Kühnův dětský sbor, který měl pravidelné soustředění na Poustkách u Žihle. Písně s duchovním obsahem starých mistrů i modernějších autorů v kostele nádherně zněly.

V neděli 25. 6. 2017 v 16 hod. se v kostele konal rockový koncert Jaroslava Olina Nejezchleby a Norbiho Kovácse. Plný kostel, krásný hudební zážitek.

Antidiskotéka Jiřího Černého s programem Jiří Schelinger se v kostele v Potvorově konala ve čtvrtek 1. 6. 2017 v 19 hod. Pan Černý má zde již tradiční pořad, těšíme se na pokračování.

V pátek 19. května 2017 se v kulturním domě v Potvorově opět konala výroční členská schůze spolku. Spolek byl založen jako Občanské sdružení pro románský kostel v Potvorově v roce 2007, máme tedy desetileté výročí. K tomu byla na schůzi uvedena obrazová prezentace akcí v kostele za toto uplynulé období. Zajímavé byly krásné koncerty i náročné akce při opravách kostela a jeho okolí.
Naším hostem byl plzeňský biskup Tomáš Holub. Beseda s ním byla příjemná a živá.
Členská schůze schválila zprávu o činnosti, účetní závěrku 2016 i rozpočet pro rok 2017.

Stránky pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF