Spolek pro románský kostel v Potvorově - Navštivte Potvorov - Sdružení - Články
Hlavní nabídka
Hledat
  
Obec Potvorov
Okres Plzeň – sever
7 km severozápadně
od města Kralovice

Mapa
Odkazy jinam

Navštivte Potvorov

Koncerty v kostele sv. Mikuláše v roce 2022

V sobotu 21.5.2022 v 18. hodin se v kostele konal koncert Podvečer s harfou.
Průřezem hudbou renesance, baroka, klasicismu, romantismu až po soudobou filmovou hudbu nás provedli:
Marcela Krocová Tupá - klavír
Lidka Slavík Limpouchová - viola, zpěv
Lukáš Dobrodínský - harfa
Vít Homér - flétna
Martin Slavík - zpěv

V neděli 26. 6. se bude konat koncert Ireny Budweiserové. Na programu budou spirituály, gospely a písně vlastní tvorby. Jako doprovod vystoupí kytarista Jakub Racek, se kterým natočila poslední CD Křídla.

V sobotu 30.7.2022 18.00 se bude v kostele v Potvorově konat kocert v rámci cyklu S hudbou za památkami - Recitál pro akordeon a zpěv.
Účinkují: Ladislav Horák - vedoucí Akordeonového oddělení Pražské konzervatoře,
Sylva Čmugrová - sólistka Opery Národního divadla
Program: Ave Maria v proměnách staletí - Antonio Vivaldi, Charles Gounod,
Antonín Dvořák, William Gomez

Koncert Vladimíra Merty se bude konat v neděli 11.9. v 16,00 hod.

skrytý textNávštěvou koncertů přispějete do sbírky pro záchranu románského kostela v Potvorově. Akce finančně podporuje Plzeňský kraj.


http://www.turisturaj.cz/

KAM NA VÝLET?

Spolek Propolis nás zve na Křič Fest, který se koná v minipivovaru v Chříči pravidelně každý srpen.
http://propolis-os.cz/

Cesta jediného boha spojuje Mariánskou Týnici a Potvorov
Jedná se o trasu z Potvorova do Mariánské Týnice vedenou ze začátku po místní silnici, dále pak po polních a lesních cestách ke Kralovicům. Provází ji 15 naučných tabulí. Stezka byla postavena v roce 2008 obcí Bílov, a to za pomoci Plzeňského kraje, sousedních obcí Kralovice, Potvorov a Sedlec, Gymnázia a Střední odborné školy z Plas a Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici.
Hlavním motivem celé stezky je křesťanství. Symbolicky spojuje románský kostel sv. Mikuláše v Potvorově s barokní Mariánskou Týnicí, která je perlou celého okolí.

Odlezelské jezero
národní přírodní památka, je nejmladší jezero v Česku. Toto hrazené jezero na Mladotickém potoce pod Potvorovským kopcem nedaleko vsi Odlezly se také nazývá Mladotické či Potvorovské. Jezero o ploše 4,5 ha je protáhlé v severojižním směru, jeho plocha jej řadí na 4. místo mezi českými jezery, nepočítaje uměle vzniklá jezera po těžbě. Délka je přibližně 500 m a šířka se pohybuje mezi 70 až 100 m. Hladina je v nadmořské výšce 413 m. Z Potvorova viz. modrá turistická značka.

Poutní cesta Jana Husa
Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje v současné době připravuje dálkovou pěší trasu z Prahy přes hrad Krakovec do Německa. Je dotvářena skupina lokálních aktérů včetně Plzeňského kraje a jsou hledány zdroje pro dlouhodobou podporu této aktivity. Cesta bude brzy vyznačena v terénu, podpořena marketingovými nástroji a vhodnou infrastrukturou, oficiálně prezentována regionálními subjekty a především využívána lidmi.
Na našem území je zatím návrh trasy veden převážně po turistických či cyklo značkách ze Zvíkovce do Krakovce, dále pak do Kožlan a Kralovic. Odtud je využita Cesta jediného boha přes Bílov a Potvorov. Dále opět návrh vede po turistických či cyklo značkách do Žihle, Rabštejna a Manětína.

Křížové kameny na Potvorovsku
Přednáška malířky Lydie Šloufové

se uskutečnila v sobotu 12. března 2011 v Potvorově

Přednáška spojená s obrazovou prezentací upozornila na křížové kameny, které vytvářejí paměť krajiny, jsou připomínkou dávných lidských osudů, míjíme je však často bez povšimnutí nebo ani nevíme, že se v naší obci nacházejí. Je možno všimnout si těch, které jsou v katastru obcí Potvorov, Bílov, Sedlec, Stražiště, Černá Hať, Kalec, Žihle, Velečín, Ostrovec, Žebnice, Řemešín, Mariánská Týnice, Kralovice, Dřevec, Kožlany, Hradecko, Vysoká Libyně a Podbořánky. Autorka přednášky je členkou Společnosti pro výzkum kamenných křížů a čerpala ze sborníků SVKK vydaných v Aši, ze soupisů drobných památek vydaných v Mariánské Týnici a z mnoha hodin strávených v krajině hledáním těchto památek.

Stránky pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF